У слонів виявили унікальну людську якість – гіганти можуть спілкуватися один з одним за допомогою імен

Слони спілкуються одне з одним за допомогою імен, свідчить нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Ecology & Evolution, повідомляє Интернет-издание МедиаИнфо з посиланням на ВВС.

Американські вчені виявили, що, як і люди, африканські слони видають певні звуки, що позначають імена. У такий спосіб вони звертаються одне до одного.

– Це відкриття не лише показує, що слони використовують певні вокалізації для кожної особини, але й вміють розпізнавати власні прізвиська, ігноруючи ті, що адресовані іншим, — каже автор дослідження Майкл Пардо.

Інші тварини, як-от дельфіни й папуги, лише копіюють звуки. Тому нові дані свідчать, що слони й люди – єдині два види на Землі, що звертаються один до одного за іменами.

Команда дослідників вивчила крики слонів, записані в кенійському національному заповіднику Самбуру та національному парку Амбоселі між 1986 і 2022 роками. Слони видавали широкий спектр звуків – від гучних трубних до тихих гуркітливих, настільки низьких, що їх не чує людське вухо.

Науковці використали алгоритм штучного інтелекту, щоб звузити поле дослідження. Вони ідентифікували 469 різних звуків, з яких 101 був зверненням слонів до побратимів, а 117 – реакцією на нього.

Імена не завжди лунали під час перегукування. Слони звертались одне до одного за іменами, коли їх відділяла велика відстань, або коли дорослі тварини кликали молодих. Потім вчені перевірили, як слони реагують на такі записи. Вони вмикали тваринам відео із зображенням їхнього друга чи члена сім’ї, який вигукував їхнє ім’я. Це звернення посилювало реакцію у відповідь. Такі слони реагували позитивно й енергійно рухалася до мовця. Однак тому ж слону було не дуже цікаво, коли відтворювали імена інших тварин.

Науковці кажуть, що потрібні додаткові дослідження, щоб зрозуміти мову слонів: чи позначають вони за допомогою слів інші речі, як-от їжу, воду, місця.

Співавтор дослідження Джордж Віттемєр вважає, що можливість спілкуватися зі слонами може допомогти захистити їх в дикій природі.

Важко жити поруч зі слонами, коли вони їдять посіви селян, каже вчений.

– Було б добре мати можливість попередити їх, щоб вони не їли врожаї людей, інакше можуть постраждати, – резюмує науковець.

ЧИТАЙТЕ: В Індонезії пітон з’їв жінку, жертву виявили у животі рептилії

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо