Північна Корея запустила повітряні кулі зі сміттям у бік свого південного сусіда

Південна Корея звинуватила КНДР у запуску через кордон великої кількості повітряних куль зі сміттям. Про це проінформувало агентство “Ренхап” у середу, 29 травня, повідомляє Интернет-издание МедиаИнфо з посиланням на DW.

Як зазначили в об’єднаному комітеті начальників штабів ЗС Південної Кореї (JCS), починаючи з вечора вівторка повітряні кулі перетинали кордон та падали у різних місцях по всій країні. За даними станом на середу, було помічено понад 150 таких куль.

– Ці дії Північної Кореї явно порушують міжнародне право та серйозно загрожують безпеці нашого народу, – цитує агентство заяву JCS.

На фотографіях повітряних куль, що впали, опублікованих у південнокорейських ЗМІ, видно, що вони були навантажені різним сміттям: туалетним папером, пластиковими пляшками, батарейками, деталями взуття та гною. Влада закликала населення повідомляти про падіння куль і не наближатися до них. Військові направили підрозділи боротьби з хімічними і біологічними загрозами, щоб зібрати і вивчити предмети, що впали.

У неділю, 26 травня, влада КНДР заявила, що “вживе дзеркальних заходів у відповідь на часте розкидання агітаційних матеріалів і сміттєвих речей у прикордонному районі”. Північна Корея відреагувала на запуски південнокорейськими активістами повітряних куль з листівками, які критикують керівництво КНДР, розповідають про демократичне суспільство на півдні півострова, а іноді й USB-накопичувачі з музичними кліпами південнокорейських поп-груп, які заборонені на півночі.

Попередні уряди Південної Кореї намагалися перешкодити активістам проводити такі кампанії, заявляючи, що вони не сприяють миру та загрожують безпеці мешканців поблизу кордону. Заборона на запуски повітряних куль, введена у 2021 році, пізніше була визнана Верховним судом неконституційною, оскільки вона порушувала свободу вираження думок.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо