Українська журналістка Вікторія Рощина перебуває в Росії у полоні

Російська влада вперше визнала, що українська журналістка Вікторія Рощина, яка зникла у 2023 році на окупованій частині Запорізької області, перебуває в ув’язненні в РФ. Інформацію про це у понеділок, 27 травня, оприлюднила Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та низка українських ЗМІ з посиланням на батька журналістки, повідомляє Интернет-издание МедиаИнфо.

Як передає DW, батько журналістки Володимир Рощин наприкінці квітня отримав листа від Міноборони РФ, в якому повідомляється про затримання його дочки та її місцезнаходження на російській території. У листі немає жодних даних про точне місцезнаходження журналістки, її юридичний статус та фізичний стан, а також про можливі звинувачення на її адресу.

Міжнародний комітет Червоного Хреста у відповідь на запит родичів підтвердив, що Вікторія Рощина перебуває в полоні, але доступу до неї немає, зазначається в заяві організації.

– НСЖУ вимагає негайного та безумовного звільнення з полону Вікторії Рощиною та інших незаконно захоплених журналістів, – заявили у Спілці журналістів.

Вікторія Рощина зникла 3 серпня 2023 року на окупованій території Запорізької області, де перебувала у відрядженні та збирала матеріал для статей про проведення російських виборів, наслідки руйнування Каховської ГЕС та ситуації на Запорізькій АЕС. Родичі журналістки намагалися її знайти та подавали запити до російських інстанцій. В окупаційній “прокуратурі” Маріуполя їм відповіли, що справи проти Рощиною не порушили. Листи до Генпрокуратури РФ, СК РФ, а також до російського омбудсмена Тетяни Москалькової залишилися без відповіді.

Серед іншого Рощина співпрацювала з “Українською правдою”, “Радіо Свобода” та Hromadske, а також з Міжнародним фондом жінок, які працюють у ЗМІ (IWMF). У 2022 році вона провела 10 діб у полоні у ФСБ РФ у Бердянську, де її допитували за підозрою у шпигунстві. Після цього вона стала лауреаткою премії IWMF “Мужність у журналістиці”.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо