Група миколаївців допомагала чоловікам отримати довідки з метою звільнення від військової служби

Група миколаївців за 15 тис. доларів США допомагала чоловікам отримати довідки про фіктивну інвалідність з метою подальшого звільнення від військової служби. Про це Интернет-изданию МедиаИнфо повідомили у відділі комунікації поліції Миколаївської поліції.

Повідомляється, що під час досудового розслідування поліцейські встановили, що двоє миколаївців – 20 та 22 років, спланувавши схему заробітку, змовились спільно надавати послуги чоловікам призовного віку отримувати звільнення від проходження військової служби. Один із ділків повинен був підшукувати клієнтів, а інший нібито мав можливість впливати на посадових осіб обласного центру медико-соціальної експертизи. В результаті спільної роботи зловмисників клієнти, сплативши 15 тис. доларів, отримували обіцянку набути статусу людини з інвалідністю, що, в свою чергу, дозволяє військовозобов’язаним чоловікам перетнути державний кордон.

Після отримання останньої частини коштів у сумі 3 тис. доларів США правоохоронці затримали зловмисників у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Слідчі поліції повідомили затриманим про підозру за ч. 3 ст. 369-2 КК України «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди». За скоєне підозрюваним загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Триває досудове розслідування.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо