Казахстанський опозиційний блогер помер у реанімації у Києві

Опозиційний блогер із Казахстану Айдос Садиков помер у київській реанімації після скоєного на нього замаху. Про це у своєму акаунті у Facebook написала його дружина Наталія Садикова у вівторок, 2 липня, повідомляє Интернет-издание МедиаИнфо з посиланням на DW.

– Айдос Садиков пішов від нас сьогодні о 3:00 за Києвом. Тринадцять днів Айдос боровся за життя у реанімації, але дива не сталося. Його смерть на совісті Токаєва, – написала вона.

18 червня Національна поліція України повідомила, що у Києві розстріляли опозиційного блогера із Казахстану, який перебував у машині разом зі своєю дружиною, після чого втік. Пізніше стало відомо, що жертвою замаху був Айдос Садиков. Наступного дня його дружина розповіла журналістам, що куля влучила у скроню і зачепила головний мозок. Лікарі оцінювали його стан як тяжкий.

Підозрювані у замаху на Садикова – 33-річний Мейрам Каратаєв та 36-річний Алтай Жаканбаєв. Обидва чоловіки – громадяни Казахстану. Перший, як пише “Радіо Азаттик”, раніше працював у департаменті поліції Костанайської області Казахстану.

22 червня Генпрокуратура Казахстану повідомила, що Алтай Жаканбаєв сам звернувся до правоохоронних органів країни, де його допитали і затримали за підозрою в замаху на вбивство Садикова.

– Для встановлення місцезнаходження Каратаєва М. проводяться оперативно-розшукові заходи, – також йдеться у повідомленні.

Офіс генпрокурора України 25 червня повідомив, що “готує пакет документів для звернення до компетентних органів” Казахстану про екстрадицію підозрюваних у замаху на Айдоса Садикова. Згодом голова сенату парламенту Казахстану Маулен Ашимбаєв заявив, що країна не планує видавати підозрюваних Києву.

Айдос Садиков – опозиційний блогер та журналіст із Казахстану. Разом зі своєю дружиною Наталією Садиковою він вів YouTube-канал “Басі”, на якому вони критикували владу країни, а також розповідали про корупцію та про випадки порушення закону силовиками. У 2010 році казахстанський суд засудив Садикова до двох років позбавлення волі за звинуваченням у хуліганстві. 2014 року подружня пара переїхала з Актобе до України, де набули статусу біженців. Це сталося після того, як проти Наталії Садикової порушили кримінальну справу за заявою колишнього депутата парламенту, який вважав її матеріал про нього наклепницьким.

Восени 2023 року МВС Казахстану знову оголосило Садикових у розшук за звинуваченням у “розпалюванні соціальної, національної, родової, станової чи релігійної ворожнечі”.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо