Загрози життю прем’єр-міністру Словаччини Роберту Фіцо немає

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, на якого напередодні скоїли замах більше не перебуває в критичному стані, й загрози його життю немає. Про це ВВС заявив віцепрем’єр-міністр країни Томаш Тараба, повідомляє Интернет-издание МедиаИнфо.

— Наскільки мені відомо, операція пройшла добре, і я припускаю, що зрештою він виживе, — сказав він в ефірі програми BBC Newshour.

Тараба додав, що у прем’єра стріляли з «близької відстані», і що «одна куля пройшла через живіт, а друга поцілила суглоб».

Раніше міністр оборони країни Роберт Калінак заявив, що Фіцо терміново доправили до лікарні й провів кілька годин у хірургії, де «боровся за життя» після важкого поранення під час нападу в маленькому містечку Гандлова.

Підозрюваного затримали на місці стрілянини.

Міністр внутрішніх справ Матус Сутай Есток назвав це політично вмотивованим замахом на вбивство.

Президентка Словаччини Зузана Чапутова, союзники Фіцо по уряду і опозиція засудили замах. Засудили злочин також низка європейських політиків і президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, МедиаИнфо повідомляло, що у середу, 15 травня, було скоєно напад на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, політика госпіталізовано.

Фіцо був прем’єром Словаччини у 2006-2010 та 2012-2018 роках, і знову очолив уряд Словаччини в жовтні 2023 року.

Поліція наразі не встановила особу ймовірного підозрюваного. За непідтвердженими даними місцевих ЗМІ, це 71-річний письменник і політичний активіст.

Чоловіка можна побачити на відео, яке поширюють словацькі ЗМІ.

На кадрах чоловік каже, що не згоден з політикою влади та її ставленням до державних ЗМІ. Наразі немає підтвердження того, чи людина на відео підозрюваним, якого затримали на місці злочину, а також обставини, за яких його зняли.

Стрілянина сталася в день, коли парламент почав обговорювати пропозицію уряду про ліквідацію суспільного мовника Словаччини RTVS.

Протягом останніх тижнів тисячі словаків протестували проти запропонованої реформи суспільного мовника. Однак заплановану опозиційну демонстрацію скасували в середу, коли з’явилися новини про стрілянину.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо