Євросоюз прагне продовжити тимчасовий захист українців до 2026 року

Європейська комісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для українців у ЄС до березня 2026 року, тобто ще на один рік із 5 березня 2025 року до 4 березня 2026 року, повідомляє Интернет-издание МедиаИнфо.

Як передає DW, у вівторок, 11 червня, брюссельське відомство назвало це “необхідною і доцільною відповіддю на ситуацію, що склалася”, оскільки втікачі від війни жителі України не можуть повернутися через вторгнення.

– Через продовження російських атак на цивільну та життєво важливу інфраструктуру всюди в Україні наразі не існує жодних умов для безпечного та тривалого повернення, – наголошується в опублікованій Єврокомісією заяві.

За даними відомства, в ЄС перебувають 4,2 млн. українців, які рятуються від війни. Метою є надати їм захист, щоб вони “відчували себе настільки стабільно, наскільки це за нинішніх обставин можливо”, зазначається далі. У Брюсселі нагадали, що відповідна директива ЄС надає негайний захист та можливість реалізувати певні права, включаючи права на проживання, доступ до ринку праці, житло, соціальну, медичну та іншу допомогу.

Нагадаємо, що Директива про тимчасовий захист для біженців з України набула чинності в ЄС за кілька днів після російського вторгнення до країни. Система була розроблена після війн на Балканах у 1990-х та на початку 2000-х. Її мета – не допустити навантаження систем надання притулку при масовому припливі біженців на територію ЄС. Фактично люди, що тікають від війни, отримують посвідку на проживання швидко і без бюрократичних процедур.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо