Європейське космічне агентство запустило в космос нову ракету Ariane-6

Європейське космічне агентство (ESA) та компанія Arianspace здійснили перший успішний пуск ракети нового покоління Ariane-6. Трансляція запуску з космодрому Куру у Французькій Гвіані велася у вівторок, 9 липня, повідомляє Интернет-издание МедиаИнфо з посиланням на DW.

Ще восени 2023 року генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер, анонсуючи пуск, наголошував, що перший політ буде тестовим і не переслідуватиме завдання виведення на орбіту великого обсягу обладнання. На борту ракети розміщено кілька кубсатів різних європейських компаній та наукових установ. Надалі європейці розраховують вийти на показник 9-10 запусків на рік.

Ariane-6 має замінити важкі ракети Ariane-5, які використовувалися для запусків з космодрому Куру у Французькій Гвіані з 1996 по 2023 роки. Перший запуск було заплановано ще на 2020 рік, але він неодноразово переносився.

Ракета буде випускатися в двох модифікаціях: легка версія Ariane 62 з двома твердопаливними бічними прискорювачами, здатна нести корисне навантаження масою до 5 тонн, і Ariane 64 – з чотирма прискорювача і дозволяє виводити на орбіту до 10,5 тонни вантажу.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо