Уряд Ірландії значно скоротив виплати українським біженцям

Уряд Республіки Ірландія значно скоротив виплати українським біженцям, які користуються тимчасовим захистом та проживають у державному житлі. Про це з Дубліна повідомляє спеціальний кореспондент Интернет-издания МедиаИнфо Артем Панасюк.

У середу, 14 травня, уряд затвердив план, представлений Taoiseach (прем’єр-міністром) Саймоном Гаррісом, міністром соціального захисту Хізер Хамфріс, міністром інтеграції Родеріком О’Горманом і міністром юстиції Хелен Макенті.

Як передає кореспондент МедиаИнфо, зменшені виплати стосуватимуться українців, які не працюють і проживають у так званому «державному житлі з обслуговуванням», наприклад, у готелі, де надається харчування. За підрахунками уряду, нові норми соціальниї виплат торкнуться 27 тис. українських біженців. Зменшену суму виплат біженці почнуть отримувати протягом трьох місяців після прийнятого рішення.

В постанові уряду зазначається, що нові норми не поширюватимуться на українців, які проживають у так званому «заставному житлі», наприклад, на людей, які живуть у будинках, зданих державі в оренду. Також це не поширюватиметься на українців, які проживають у наданому державою житлі, яке не обслуговується, наприклад у переобладнаній будівлі школи.

В перспективі планується, що усі бенефіціари тимчасового захисту, що прибули з України, отримуватимуть однакову ставку виплат, незалежно від того, коли вони прибули до Ірландії.

Нагадаємо, що у грудні минулого року Кабмін погодився зменшити соціальні ставки та обмежити державне розміщення для новоприбулих з України до 90 днів. Так, з березня новоприбулі українські біженці отримують лише 38,80 євро замість 232 євро, які нараховувалися усім українцям раніше. Загалом, понад 100 тисяч українців прибули до Ірландії згідно з директивою про тимчасовий захист з березня 2022 року після вторгнення Росії в країну.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо
Автор: Артем Панасюк (© Artem Panasiuk)