У Німеччині засудили офіцера бундесверу за шпигунство на користь Росії

Колишнього офіцера бундесвера Томаса Х. визнано винним у шпигунстві на користь Росії за те, що передавав владі РФ військову інформацію про збройні сили Німеччини, повідомляє Интернет-издание МедиаИнфо з посиланням на DW.

Вищий земельний суд у Дюссельдорфі у понеділок, 27 травня, засудив 54-річного екс-капітана до тюремного ув’язнення терміном три з половиною роки, передає кореспондент німецького видання.

Раніше на судовому засіданні у квітні 2024 року підсудний визнав свою провину і той факт, що він звертався до Генерального консульства РФ у Бонні із пропозицією передачі секретної інформації. Говорячи про свої мотиви, Томас Х. заявив, що їм рухав страх перед ядерною ескалацією війни в Україні.

Томаса Х. затримали влітку 2023 року. Федеральна прокуратура Німеччини звинуватила колишнього військовослужбовця в одному епізоді передачі російській секретній службі інформації, яку він отримав, працюючи у Федеральному відомстві з озброєнь, інформаційних технологій та використання бундесверу, розташованому в Кобленці. За даними прокуратури, з травня 2023 року Томас Х. з власної ініціативи звертався до Генерального консульства РФ у Бонні та російського посольства в Берліні та пропонував їм співпрацю, а потім видав службову інформацію для її подальшої передачі одній з російських спецслужб.

Томас Х. служив у відомстві, яке відповідає за закупівлю зброї для бундесверу Відомство, в якому працював обвинувачений, щороку укладає оборонні контракти на мільярди євро, закуповуючи необхідне обладнання для збройних сил Німеччини.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо