У Мексиці вбито мера міста Котиха – за кілька годин після обрання жінки президентом країни

У Мексиці вбито мера міста Котиха Йоланду Санчес. Як пише ВВС, це сталося через кілька годин після обрання Клаудії Шейнбаум першою жінкою-президентом країни, повідомляє Интернет-издание МедиаИнфо.

Іоланда Санчес потрапила в засідку у центрі міста. Згідно з місцевими ЗМІ, у неї вистрілили 19 разів. Санчес померла у лікарні невдовзі після нападу. Її охоронець був убитий під час перестрілки.

Поки що ніхто не заарештований, але мало хто в місті сумнівається в тому, що за нападом стоїть одне з організованих злочинних угруповань.

Після вступу на посаду у вересні 2021 року Іоланда Санчес, яка стала першою жінкою-мером Котихи, повідомляла про погрози, які надходили на свою адресу. У 2023 році її три доби утримували під дулом пістолета озброєні люди, які захопили її під час візиту до сусіднього штату Халіско. За словами політика, викрадачі висунули певні вимоги та піддали її «психологічному терору».

Хоча Санчес сказала, що не знає, до якого злочинного угруповання вони належали, місцеві газети повідомили, що найімовірніше, що це були члени картелю «Нове покоління Халіско» (CJNG).

CJNG займається торгівлею наркотиками та викрадає людей з метою отримання викупу. Члени картелю також сумно відомі нападом на держслужбовців, які відмовляються виконувати його накази.

Іоланда Санчес розповіла тоді, що люди, які погрожували їй після вступу на посаду, зажадали, щоб вона передала охорону міста співробітникам державної поліції, які перебували на утриманні в організованих злочинних угруповань. Вона відмовилася та попросила військових зміцнити місто. Після цього інциденту до мера приставили озброєних охоронців.

Минула президентська виборча кампанія, як і інші, проходила під гаслами боротьби із розгулом злочинності. Тим часом у ході передвиборних кампаній чимало мексиканських політиків стали жертвами вбивць.

Так, 29 травня Альфредо Кабрера, який балотувався на посаду мера в місті Коюка-де-Бенітес, було вбито на передвиборному мітингу Згідно з даними консалтингової компанії Integralia, яка займається безпековими питаннями, це стало 36-м вбивством кандидата в ході кампаній 2024 року. Це повторення сумного рекорду на проміжних виборах три роки тому.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо