Скоєно напад на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, політика госпіталізовано

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранено в результаті збройного нападу і доставлено до лікарні, повідомляє Интернет-издание МедиаИнфо з посиланням на телеканал Euronews.

Інцидент стався у середу, 15 травня, у місті Гандлова, приблизно за 150 кілометрів на північний схід від Братислави. Про це повідомив новинний телеканал TA3. За його даними, підозрюваного затримано.

Фіцо, як повідомляється, отримав поранення в груди, живіт та одну з кінцівок.

За даними місцевих ЗМІ, інцидент стався після виїзного засідання уряду у Гандлові. Фіцо отримав вогнепальне поранення та був доставлений до лікарні. Пізніше інформацію про напад на прем’єр-міністра підтвердив Матей Нойманн, прес-секретар Міністерства внутрішніх справ.

— Я чув три чи чотири постріли. Я бачив, як Фіцо підняли з землі. Той, хто стріляв, був згодом знешкоджений, — розповів журналіст видання Aktuality Даніель Вражда.

За словами джерела Aktuality, людину, що стріляла в політика, заарештували.

Як повідомляється, в Гандлові на прем’єр-міністра чекали лише кілька людей, ніхто з них не свистів і не вигукував антиурядових гасел. Лише одна людина тримала плакат проти політики уряду.

Стрілянина відбулася, коли Фіцо підійшов потиснути руку присутнім.

Президент Словаччини Зузана Чапутова рішуче засудила «жорстокий та безрозсудний напад на прем’єр-міністра.

— Я вражена. Я бажаю Роберту Фіцо багато сил, щоб оговтатися від нападу у цей критичний момент, — йдеться у повідомленні прес-служби президентського палацу.

Роберт Фіцо обіймає посаду прем’єр-міністра з 25 жовтня 2023 року. Раніше він працював на цій посаді у 2006-2010 та 2012-2018 роках. Фіцо є засновником та головою партії «Напрямок — соціальна демократія».

Його партія здобула перемогу на парламентських виборах 30 вересня, забезпечивши собі політичне повернення за рахунок кампанії з проросійським та антиамериканським посилом.

Критики побоювалися, що Словаччина при Фіцо відмовиться від прозахідного курсу і наслідуватиме приклад Угорщини під керівництвом прем’єра-популіста Віктора Орбана.

Тисячі людей неодноразово проводили мітинги у столиці та по всій Словаччині на знак протесту проти його політики.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо