Норвегія заборонила російським туристам в’їзд до країни

Норвегія з 29 травня відмовлятиме у в’їзді всім громадянам Росії, які прибувають у країну з туристичною та “іншою метою не першорядної важливості”, оголосив уряд в Осло на своєму сайті у четвер, 23 травня, повідомляє Интернет-издание МедиаИнфо з посиланням на DW.

У повідомленні пояснюється, що цей захід поширюється як на росіян, які встигли отримати норвезьку туристичну візу (їх фактично перестали видавати 2022 року), так і на власників візи, виданої іншою країною Шенгенської угоди.

В уряді зазначили, що винятки можуть бути зроблені для громадян РФ, які їдуть у гості до батьків, подружжя чи дітей, які живуть у Норвегії, а також для росіян, які їдуть на роботу чи навчання до Норвегії чи інших країн Шенгенської угоди.

– Рішення про обмеження можливостей для в’їзду відповідає зайнятій Норвегією позиції щодо необхідності спільної з нашими союзниками та партнерами реакції на незаконну агресію Росії проти України, – пояснила міністр юстиції та громадської безпеки Норвегії Емілі Енгер Мель.

Влада Норвегії додала, що уважно стежить за ситуацією на прикордонному пункті “Стурскуг” на кордоні з Мурманською областю і “готова вжити заходів у разі потреби”.

Після російського збройного вторгнення в Україну в лютому 2022 року низка європейських країн посилила правила видачі туристичних віз росіянам, в деяких випадках аж до відмови від їх видачі. Декілька країн Євросоюзу – Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Польща та Чехія – також заборонили росіянам в’їзд через зовнішній кордон ЄС з метою туризму.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо