Випадково знайдену гітару Джона Леннона продали майже за 3 млн. доларів

Знаменита гітара Джона Леннона, яка вважалася втраченою 50 років і нещодавно була знайдена на горищі, побила рекорд на аукціоні, повідомляє Интернет-издание МедиаИнфо.

Як передає телеканал Euronews, у перший день торгів “Музичні ікони” у нью-йоркському Hard Rock Cafe аукціонний будинок Julien’s Auctions продав 12-струнну акустичну гітару Framus Hootenanny за рекордні 2,9 мільйона доларів (2,68 мільйона євро). Таким чином, вона стала найдорожчою гітарою квартету The Beatles, проданою на аукціоні.

Гітара використовувалася Ленноном для запису пісень студійного альбому 1965 “Help!” та однойменного фільму. У фільмі Леннон грає на цьому інструменті під час виконання пісні You’ve Got To Hide Your Love Away. Цією гітарою також користувався Джордж Харрісон.

Гітара була випадково виявлена ​​на горищі 90-річного чоловіка, який у 60-ті роки був менеджером поп-дуету “Пітер та Гордон”, який пов’язували з членами Beatles дружні стосунки. Гордон Уоллер, один із учасників дуету, отримав гітару від Леннона у 1965 році, а потім подарував її своєму менеджеру.

Попередню акустичну гітару Леннона, Gibson J160E, було продано за рекордні на той момент 2,4 мільйона доларів (2,2 мільйона євро) у 2015 році, за даними Julien’s Auctions.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо