Україна формує нові бригади, але не може оснастити їх через нестачу західного озброєння

Україна вирішує проблему нестачі військовослужбовців і формує нові бригади, але не в змозі оснастити їх через затримку та недостатність західної військової допомоги. Про це заявляє американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму щоденному зведенні за середу, 3 липня, повідомляє Интернет-издание МедиаИнфо з посиланням на DW.

– Своєчасна та адекватна допомога Заходу у сфері безпеки залишається одним із вирішальних факторів, що визначають, коли і в якому масштабі українські сили зможуть перехопити ініціативу на полі бою та проводити значні з оперативної точки зору контрнаступальні операції у майбутньому, – зазначають експерти ISW.

Україна не має часу чекати допомоги Заходу у сфері безпеки для оснащення нових підрозділів, йдеться у зведенні. Російські війська, ймовірно, нині намагаються використати ініціативу на полі бою, щоб змусити Україну залучити живу силу та техніку до поточних оборонних операцій і не дати їй накопичити особовий склад та ресурси для перехоплення ініціативи на полі бою.

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Bloomberg, оприлюдненому 3 липня, заявив, що українські сили зараз перебувають у сприятливішому становищі за укомплектованістю особовим складом, ніж кілька місяців тому, але здатність України провести успішну контрнаступну операцію залежить від оснащення нових бригад важкою технікою. Очевидно, йдеться про оснащення західним озброєнням, у тому числі БМП і танками, не менше 10 нових українських бригад, зазначає ISW.

Зеленський підкреслив, що Україна аж ніяк не програє і не “в безвиході”, але поскаржився на те, що західна військова техніка надто довго прибуває на фронт.

Аналітики Інституту вивчення війни наводять слова командира однієї з українських бригад під Часовим Яром, який заявив, що українські війська в його операційній зоні більше потребують боєприпасів, ніж живої сили.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо