Учасника війни в Україні вперше позбавили звання Героя Росії через звинувачення у вбивстві дівчини

Уродженець Татарстану підполковник Ірек Магасумов став першим учасником війни в Україні, позбавленим звання Героя Росії. Про це Інтернет-видання “Агентство” написало у середу, 26 червня, повідомляє Интернет-издание МедиаИнфо з посиланням на DW.

Ірек Магасумов на врученні зірки Героя Росії у Кремлі

Військовослужбовця визнано винним у вбивстві 18-річної Дарії Кисельової в Луганську, а також у хуліганстві та засуджено до 11 років позбавлення волі, зазначило видання “Бізнес online” з посиланням на адвоката чоловіка. Магасумов не визнав провини, проте вибачився перед матір’ю загиблої за те, що “послабив контроль за станом підлеглих”.

За версією слідства, у серпні 2023 року Магасумов та його товариш по службі Павло Яськевич відпочивали у кафе “Панорама” в Луганську і познайомилися там із двома дівчатами. Якогось моменту після закриття закладу Магасумов і Яськевич запропонували новим знайомим постріляти з пістолета Макарова, один із пострілів смертельно поранив Кисельову. Спочатку у вбивстві зізнався Яськевич, а в справі були показання свідків проти нього, але пізніше звинувачення висунули Магасумову, а його товариша по службі відпустили, пояснює “Бізнес online”.

Ірек Магасумов отримав зірку Героя Росії у Кремлі на початку серпня 2023-го, за кілька днів до трагедії. Він був затриманий того ж місяця. Прокуратура вимагала позбавити Магасумова як звання Героя Росії, а й звання підполковника. Сам військовий попросив суддю не позбавляти його військового звання, висловивши намір повернутися на війну.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо