За інформацією Миколаївської ОДА, ця ініціатива реалізується за підтримки UNDP Ukraine/ПРООН в Україні та уряду Данії.
Одна з учасниць програми Олена поділилася своїм досвідом.
– Страшно тільки до моменту, поки не зрушиш з місця, а далі – нічого складного. Так і в житті – складно зробити крок назустріч новому, але коли наважишся, перед тобою відкривається інший світ. Це круто, – каже майбутня водійка трактора.
У групі семеро жінок: Надія, Тетяна, Наталя, Вікторія, Марія, Карина та Олена. Наймолодшій з них 18 років, а найстаршій – 47. Хтось водить маршрутку і виховує трьох дітей, хтось волонтерить, а хтось розводить кіз. Та всі вони опановують нову для себе професію трактористки.
– Ви знаєте, що трактор важить понад 4 тонни? Просто сісти й поїхати – це одне, а сісти й обробити поле – геть інше. Та ми не жаліємося, зрозуміло, що значна частина роботи в країні тепер буде за жінками, – додає ще одна учениця програми Вікторія.
Нову професію дівчата опановують у місті Снігурівка, яке називають «аграрним краєм». До 2022 року у кожній сім’ї тут був принаймні один аграрій. Понад вісім місяців окупації, руйнування греблі Каховської ГЕС, тисячі гектарів замінованих полів і повномасштабна війна змінили цю статистику. Наразі розміновані землі нема кому обробляти, тому до професії трактористок залучають жінок.