У Миколаєві відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності

У вівторок, 4 червня, у Миколаєві розпочав свою роботу регіональний Офіс декарбонізації та енергоефективності. Про це Интернет-изданию МедиаИнфо повідомили у Миколаївській міськраді.

Офіс, який відкрито за ініціативи Державного агентства з енергоефективності та у партнерстві з Данією, Миколаївською міською радою і Миколаївською ОВА, допомагатиме впроваджувати заходи, спрямовані на підвищення енергетичної незалежності та стійкості.

Участь у заході взяли мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, голова Держенергоефективності України Ганна Замазєєва, начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім, очільник Миколаївської облради Антон Табунщик, а також керівник Офісу Посольства Королівства Данія в Миколаєві Якоб Хансен.

Ганна Замазєєва зазначила, що сьогодні надзвичайно важливим є підвищення енергетичної безпеки країни та громад зокрема. За її словами, сьогодні у держави є 3 основні завдання у цій сфері. Це зменшення на 17% рівня енергоспоживання, збільшення на 27% видобутку та використання альтернативних видів палива і відновлювальних джерел енергії. Окрім цього, важливою ціллю є зменшення викидів СО2.

– Данія прагне працювати з Україною для досягнення енергетичної безпеки. Тому що ми готуємось до миру під час війни. Тому що ми не можемо чекати миру перш ніж почати діяти. Енергоефективність також є основою прагнення України розробити більш стійку та децентралізовану систему, яку буде важко атакувати східним сусідом, – сказав Якоб Хансен.

Як підкреслив Олександр Сєнкевич робота Офісу буде корисна для кожної миколаївської сім’ї. Там можна буде знайти відповіді на такі важливі питання: як зробити будинки енергоефективними, як модернізувати системи опалення, як об’єднатися, аби отримати державні чи грантові кошти для реалізації своїх проєктів? Такі знання допоможуть не лише економити власний бюджет, а й заробляти додаткові кошти.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо