Прокуратура через суд вимагає повернути державі землі лісового фонду

Миколаївська окружна прокуратура подала до Господарського суду Миколаївської області позов в інтересах держави в особі Миколаївської облдержадміністрації до Головного управління Держгеокадастру в області та Ольшанської селищної ради щодо повернення державі земельної ділянки державного лісового фонду загальною площею 7,88 га вартістю понад 64 млн. грн. Про це Интернет-изданию МедиаИнфо повідомили у Миколаївській обласній прокуратурі.

Прокуратурою встановлено, що Держгеокадастром при формуванні ділянок сільськогосподарського призначення та передачі їх у власність територіальної громади, з порушенням порядку, без згоди держави в особі Кабінету Міністрів України, незаконно включено до їх складу землі лісового фонду, які перебували у постійному користуванні державного підприємства «Миколаївське лісове господарство» (на цей час ДСГП «Ліси України»).

— Внаслідок цих незаконних дій, цінні землі лісового фонду вибули з постійного користування спеціалізованого держпідприємства та, всупереч прямої заборони на їх вилучення з державної власності, передали у комунальну власність під виглядом земель сільськогосподарського призначення. Питання збереження та відтворення лісів, як природних комплексів, є актуальним як для Миколаївської області, так і для держави в цілому, тому органами прокуратури постійно вживаються заходи до їх повернення у державну власність, — йдеться у повідомленні.

Наразі, судом відкрито провадження у справі, її розгляд триває.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо