Все частіше цю подорож роблять поодинці неповнолітні, яким лише 15 років. Бабакар прибув на Канарські острови із Сенегалу. Багато його попутників не дісталися до узбережжя.
– Ми покинули Сенегал. Подорож була дуже поганою, і багато людей загинуло, – розповідає підліток.
Разом з іншими хлопчиками Бабакар намагається подолати психологічну травму в цьому центрі прийому на Тенеріфе, де вони вивчають мову та навчаються, мріючи про те, що зможуть працювати, коли досягнуть повноліття.
– Це один із багатьох центрів, створених тут, на Канарських островах, для допомоги неповнолітнім неповнолітнім. Зараз під опікою уряду Канарських островів перебувають до 5000 осіб, – пояснює журналіст Euronews Хайме Веласкес.
Владі довелося подвоїти кількість приймальних центрів, щоб упоратися з прибуттям неповнолітніх. Половину з них буде переведено на материк, але на рішення чекають від Європи.
– У якийсь момент ми запропонували реалізувати програму сімейного виховання на рівні Європейського союзу, щоб ми могли вжити заходів, у яких беруть участь держави, – каже заступник міністра соціального забезпечення в уряді Канарських островів Франсіско Кандиль.
Новий міграційний пакт передбачає розподіл мігрантів по третіх країнах, проте Іспанська партія Групи консерваторів та реформістів виступає проти цього заходу та закликає до повного закриття кордонів.
Європейський міграційний пакт схвалено всього за кілька місяців до розпуску Європарламенту, але його реалізація залежатиме від результатів червневих виборів. Тим часом на південному кордоні очікують, що цього року буде побито рекорд: на узбережжя Канарських островів прибуде 70 000 мігрантів.