Американська Nvidia стала найдорожчою компанією у світі

Виробник відеокарт, чіпів та іншого обладнання на основі технологій штучного інтелекту Nvidia стала найдорожчою компанією у світі, повідомляє Интернет-издание МедиаИнфо.

Як передає DW, у вівторок, 19 червня, вартість акцій каліфорнійської компанії зросла на 3,5% до 135,58 доларів. У результаті ринкова вартість Nvidia становила 3,335 трлн. доларів.

Тим самим Nvidia, високопродуктивні процесори якої відіграють центральну роль у боротьбі за домінування в технологіях штучного інтелекту, обійшла технологічних важкоатлетів Microsoft та Apple. Капіталізація Microsoft знизилася на 0,45% до 3,317 трлн. доларів, Apple – більш ніж на 1% до 3,286 трлн. доларів.

Як зазначає агентство Reuters, акції Nvidia тільки з початку 2024 року зросли майже втричі, що стало символом крайнього оптимізму Уолл-стріт щодо нових технологій ШІ. Разом з тим, такі настрої можуть зійти нанівець, якщо з’являться ознаки скорочення витрат на ці технології, пише далі Reuters.

Крім того, Nvidia стала компанією, що найбільше торгується, на Уолл-стріт зі щоденним оборотом близько 50 млрд. доларів, тоді як аналогічні показники Apple, Microsoft і Tesla становлять в середньому близько 10 млрд. доларів, вказує Reuters.

Джерело: Интернет-издание МедиаИнфо